آموزش وب پک webpack – آموزش آنلاین و کامل وب پک

آموزش وب پک webpack – آموزش آنلاین و کامل وب پک

914 بازدید
ذخیره
اشتراک گزاری
0
 • سرفصل
 • توضیحات آموزش
 • دیدگاه ها

مقدمات

4 قسمت
 • 1

  معرفی دوره

 • 2

  پیش نیاز ها

 • 3

  نصب و راه اندازی

  نقدی
 • 4

  فرق بین حالت های mode

  نقدی

مدیریت دارایی

1 قسمت
 • 5

  کار با loading css

  نقدی

آموزش وب پک webpack - آموزش آنلاین و کامل وب پک | تولک

آموزش وب پک webpack – آموزش آنلاین و کامل وب پک

مقدمه آموزش وب پک

وب پک در واقع یک مبدل منبع باز جاوا اسکریپت است که هدف اصلی آن، گنجاندن فایل‌های اصلی جاوا اسکریپت در یک مرورگر است. وب پک ماژول باندلر قدرتمندی است که وقتی برنامه شما را پردازش می‌کند، به طور بازگشتی یک گراف وابستگی از هر ماژولی که برنامه نیاز دارد می‌سازد. در این مقاله قرار است بیشتر درباره وب پک صحبت کنیم و همچنین به شما بگوییم در دوره آموزش وب پک چه چیزهایی را یاد می‌گیرید.

وب پک چیست؟

مشکلی که در کدنویسی سایت به آن برخواهیم خورد

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی سطح بالایی است که به همراه HTML و CSS سه هسته اصلی طراحی سایت را تشکیل می‌دهند. به وسیله این زبان می‌توان اشیا داخل صفحات HTML را تغییر داده و صفحات وب سمت کاربر را به طور داینامیک درآورد.

اما در زمان طراحی یک وبسایت با استفاده از زبان جاوا اسکریپت، توسعه دهندگان با مشکلی مواجه می‌شوند. این مشکل آن است که نیاز است تعداد زیادی از فایل‌ها و asset‌های این زبان، شامل فایل‌‌های تصاویر، فونت‌ها، استایل‌ها و… به صفحات وب لینک شود تا بتوان کارهای مورد نظر را در یک صفحه وب انجام داد.

اگر تعداد این فایل‌ها کم باشد، مشکلی رخ نخواهد داد. اما در صورتی که تعداد فایل‌های خیلی زیاد باشد، مشکل جدی شده و مدیریت تمامی این فایل‌ها ساده نخواهد بود.

در این کار نیز مشکلی وجود دارد که عبارت است از امکان وابستگی فایل‌ها و ماژول‌ها در زبان جاوا اسکریپت. بنابراین اگر در زمان اضافه کردن یک ماژول، به وابستگی‌های آن و ترتیب قرارگیری آنها نسبت به یکدیگر دقت نداشته باشیم، احتمال بروز خطا در برنامه وجود دارد.

چطور این مشکل با استفاده از وب پک حل خواهد شد؟

برای رفع این مشکل نیاز است از عملیات باندلینگ استفاده شود. باندلینگ به این معناست که تعداد زیادی از فایل‌ها و ماژول‌های زبان جاوا اسکریپت با یکدیگر ادغام شده تا در نتیجه مرورگر  تنها یک درخواست برای دریافت تمام فایل‌ها ارسال کند و یک فایل نیز به عنوان پاسخ دریافت نماید.

با استفاده از یک باندلر قدرتمند، می‌‌توان وابستگی‌های هر ماژول را تعریف کرد تا چنین مشکلاتی رخ ندهد. در واقع به ابزاری کامل برای عدم رخ دادن چنین مشکلاتی نیاز داریم. وب پک ماژول باندلر قدرتمندی است که برای اپلیکیشن‌های تحت وب با زبان جاوا اسکریپت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وب پک ابزاری کارآمد است که توسعه دهندگان بخش‌های کاربری یا فرانت اند با زبان جاوا اسکریپت از آن استفاده می‌کنند تا اپلیکیشن‌های وب سریع‌تر، کارآمدتر و انعطاف پذیرتری توسعه دهند. هنگامی که وب پک برنامه تحت وب شما را پردازش می‌کند، یک گراف وابستگی از هر ماژولی که برنامه نیاز دارد را به صورت بازگشتی خواهد ساخت. سپس تمامی آن ماژول‌ها را در فایل‌های باندل کوچکی قرار می‌دهد که به وسیله مرورگر بارگذاری خواهند شد.

در آموزش وب پک چه چیزهایی را خواهیم دید؟

پیش‌نیازها مربوط به یاد گیری وب پک

پیش‌نیاز دوره وب پک، آشنایی با جاوا اسکریپت است. علاوه بر آن نیاز است برخی از پیش‌نیازها نصب شوند. در این دوره به طور کامل با این موارد آشنا خواهید شد.

نصب و راه اندازی وب پک

برای اینکه بتوانید از وب پک به عنوان یک باندلر استفاده کنید، بدیهی است که ابتدا باید آن را نصب و راه اندازی کنید.

فرق بین حالت‌های mode و کار با loading css

شما همچنین فرق حالت‌‌های mode را در این دوره خواهید آموخت. به علاوه، لود کردن فایلهای css در جاوا اسکریپت را نیز می‌آموزید.

نتیجه گیری

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، استفاده از وب پک برای برنامه نویسان جاوا اسکریپت امری ضروری است. بنابراین اگر در این زمینه مشغول به کار هستید و یا قصد کار دارید باید به خوبی بر روی وب پک مسلط باشید. با استفاده از دوره ارائه شده در تولک، به بهترین روش ممکن وب پک را خواهید آموخت. همین حالا امتحان کنید!

1 کامنت

 • reza02 پاسخ شنبه , 12 بهمن 1398

  وب پک یکی از بهترین ابزارهای کم کردن حجم کدها و بهینه سازی کدها توی لاراوله
  با تشکر