چرا لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php است؟ | تولک

چرا لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php است؟

0
  • mozhgan amiri
  • 0
  • 26 فروردین 1399
چرا لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php است؟

مقدمه لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php

انتخاب چارچوب مناسب برای توسعه وب اپلیکیشن برای یک کسب و کار، می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. زیرا گزینه‌های زیادی در دسترس هستند. برخی از معیارهای تیم توسعه برای انتخاب فریم ورک عبارتند از: بودجه، تجربه کار با هر فریم ورک، محبوبیت فریم ورک و… . php یکی از محبوب‌ترین زبان‌های توسعه وب بوده و لاراول محبوب‌ترین فریم ورک آن است؛ قرار است در این مطلب عللی را به شما بگوییم که سبب محبوبیت این فریم ورک شده‌اند و همچنین تمامی چیزهایی که لازم است در این باره بدانید را نیز بیان خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

لاراول چیست؟

لاراول یک فریم ورک وب php اوپن سورس است و در واقع به عنوان تلاشی برای جایگزینی پیشرفته‌تر برای فریم ورک CodeIgniter ارائه شد. این فریم ورک پس از انتشار نسخه 3 محبوبیت بیشتری به دست آورد. نسخه 3 شامل ویژگی‌هایی مانند: رابط کاربری خط فرمان، پشتیبانی از سیستم بانک اطلاعاتی و… بود. این نسخه همچنین سیستم پکیجینگی به نام bundles را ارائه کرد.

در ادامه دلایلی را ذکر می‌کنیم که بیان می‌کنند چرا لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php است؟

تکنیک اعتبار سنجی در لاراول

لاراول اجرای تکنیک‌های تایید اعتبار را بسیار ساده می‌کند؛ تقریبا همه چیز فوق العاده تنظیم شده است. لاراول همچنین یک روش ساده برای سازماندهی منطق مجوز و کنترل دسترسی به منابع ارائه می‌دهد.

کتابخانه‌های شی گرا

یکی از مهم‌ترین دلایلی که سبب می‌شوند لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php باشد، داشتن کتابخانه‌های شی گرا و بسیاری از موارد دیگر از قبل نصب شده است، که این ویژگی در هیچ چارچوب محبوب دیگری از php یافت نمی‌شود.

یکی از کتابخانه‌های از پیش نصب شده، کتابخانه‌ تایید اعتبار است. اگرچه اجرای آن بسیار آسان است، اما از بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته مانند بررسی کاربران فعال، تنظیم مجدد رمز عبور، رمزگذاری و… برخوردار است.

Artisan

لاراول ابزاری به نام Artisan را ارائه می‌دهد. توسعه دهنده به طور معمول باید با استفاده از یک خط فرمان که محیط پروژه لاراول را ایجاد و اداره می‌کند با فریم ورک لاراول در تعامل باشد. لاراول برای خط فرمان ابزاری داخلی به نام Artisan فراهم می‌کند. این ابزار به ما امکانی می‌دهد که اکثر کارهای تکراری و خسته کننده برنامه نویسی، که بیشتر توسعه دهندگان از انجام دستی آن خودداری می‌کنند، را انجام دهیم.

پشتیبانی از MVC

یکی از دلایل دیگری که لاراول را به بهترین فریم ورک php تبدل می‌کند، پشتیبانی از معماری MVC است. MVC به بهبود عملکرد کمک می‌کند، ایجاد مستندات بهتری را امکان‌پذیر می‌کند و دارای چندین قابلیت داخلی است.

امنیت

در حین توسعه یک برنامه، توسعه دهندگان باید از اه‌هایی برای افزایش امنیت آن استفاده کنند. لاراول در فریم ورک خود به امنیت اهمیت می‌دهد. با استفاده از لاراول رمز عبور هرگز به صورت رمزی ساده در دیتابیس ذخیره نخواهد شد. همچنین لاراول برخی دیگر از موارد امنیتی مهم را ارائه می‌دهد که می‌توانند برای برنامه نویسان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشند.

مهاجرت پایگاه داده

یک نکته دردناک برای توسعه دهندگان، همگام سازی پایگاه داده بین همه دستگاه‌ها است. با مهاجرت پایگاه داده در لاراول، این کار بسیار آسان خواهد بود. بعد از مدت زمان کار طولانی، ممکن است تغییرات زیادی در پایگاه داده ایجاد کرده باشید و MySQL Workbench نیز راهی عالی برای همگام سازی بانک‌های اطلاعاتی بین دستگاه‌های توسعه نیست.

با استفاده از لاراول می‌توانید تغییرات را در هر دستگاه توسعه دیگری که دارید، انتقال دهید. این دلیل دیگری است که لاراول را به بهترین فریم ورک php تبدیل می‌کند.

آموزش‌های عالی

چرا لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php است؟

چرا لاراول محبوب‌ترین فریم ورک php است؟

شما به عنوان یک توسعه دهنده، همواره باید چیزهای جدیدی را بیاموزید. برای لاراول آموزش‎‌های بسیار زیادی در سطح اینترنت وجود دارد و به راحتی می‌توانید تمامی زیر و بم آن را فراگرفته و همچنین همیشه دانش خود را به‌روز نگه دارید. آموزش لاراول و آموزش لاراول 7 تولک یکی از این آموزش هاست که با کیفیت بالا طراحی سایت با این فریم ورک را به شما خواهد آموخت

رابط کاربری ریسپانسیبل

رابط کاربری ریسپانسیبل، یک ویژگی جدید بوده که در آگوست 2017 به لاراول 5.5 اضافه شده است. این کلاسی است که برای پیاده سازی رابط کاربری مورد استفاده قرار می‌گیرد و با استفاده از متد کنترلر می‌تواند بازگرداند.

Automatic Package Discovery

پیش از این در نسخه‌های قبلی لاراول، نصب بسته‌ها کار ساده‌ای نبود. با این حال در لاراول 5.5 ویژگی جدیدی به نام Automatic Package Discovery، بسته‌هایی که کاربران مایل به نصب هستند را به طور خودکار تشخیص می‌دهد.

این امر بدان معناست که کاربران مجبور نیستند هیچگونه ارائه دهنده دیگری را نصب کنند. همچنین لاراول 5.5 به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد که این ویژگی را برای بسته‌های خاص غیرفعال کنند.

چطور باید کار با لاراول را شروع کرد؟

ویزگی‌های بسیار شگفت انگیزی که ذکر شدند، برای درک این موضوع که لاراول بهترین فریم ورک php است کافی‌اند. باوجوداین برای شروع پروژه توسعه خود به توسعه دهندگان نیاز دارید. اگر یک پروژه طولانی مدت را در نظر دارید می‌توانید از تیم‌های توسعه اختصاصی استفاده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید فریم ورک جدیدی بیاموزید، لاراول گزینه مناسبی است و همانطور که گفته شد آموزش‌های زیادی نیز در این زمینه وجود دارند.

پکیج‌های رسمی

Cashier

این پکیج در لاراول 4.2 معرفی شده است و حاوی رابط‌های کاربری‌ای برای مدیریت خدمات پرداخت صورتحساب اشتراک ارائه شده توسط Stripe مانند تولید فاکتورها است.

 Socialite

این پکیج در لاراول 5 معرفی شده است و مکانیزم ساده سازی احراز هویت را برای سایت‌های اجتماعی مختلف از جمله گوگل، فیسبوک، توییتر و… فراهم می‌کند. بنابراین برنامه شما می‌تواند به طور موثری این لاگین‌های اجتماعی را در حداقل زمان پیاده سازی کند. حتی این فرصت را برایتان فراهم می‌کند که وظایف رایج را با استفاده از نحوهای ساده اتوماتیک سازی کنید.

Horizon

برای نظارت بر صف سیستم شما استفاده می‌شود. به گونه‌ای که داشبورد زیبا و پیکربندی کد محور را در اختیار شما قرار می‌دهد. هدف اصلی Horizon نظارت بر خروجی کار، زمان مورد نیاز برای انجام کار و ردیابی خرابی‌های کار است.

Passport

از آن برای تایید اعتبار از طریق API با استفاده از سرور OAuth استفاده می‌شود؛ زیرا API جلسه HTTP را حفظ نمی‌کند. API معمولا برای تایید اعتبار کاربر از توکن استفاده می‌کند و passport لاراول اجرای کامل سرور OAuth را برای برنامه‌های وب در عرض چند دقیقه ارائه می‌دهد.

Scout

این پکیج برای جستجوی متن کامل با استفاده از مدل‌های Eloquent تهیه شده است. آنگولا درایور پیشفرض مورد استفاده برای جستجوی متن کامل است و خدمات فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید یک درایور دیگر را به عنوان یک درایور سفارشی انتخاب کنید و قابلیت جستجو را گسترش دهید.

چه هنگامی می‌توان از لاراول استفاده کرد؟

لاراول فریم ورکی است که وقتی می‌خواهید متفاوت فکر کنید، به دردتان می‌خورد. اگر می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید، شاید بهتر باشد از وردپرس استفاده کنید. اما شاید به بک-اند Rest API برای ios یا اندروید نیاز داشته باشید. و یا اینکه به دنبال یک وب اپلیکیشن مقیاس پذیر با رابط کاربری و عملکرد منحصر به فرد باشید. اگر اینطور است، لاراول یک راه حل مناسب برای شما خواهد بود.

 

نتیجه گیری

محبوبیت فریم ورک لاراول به دلیل ویژگی‌های باور نکردنی در حال افزایش است. همچنین لاراول پشتیبانی جامعه بزرگی را نیز ارائه می‌دهد. علاوه بر این، بسیاری از کسب و کارهایی که کار توسعه خود را برون سپاری می‌کنند نیز لاراول را انتخاب کرده و از نتیجه راضی خواهند بود.

لاراول مقیاس پذیر است و به شیوه‌ای سریع و مقرون به صرفه به اارئه نرم افزار کمک می‌کند. بنابراین مشکلی برای یافتن توسعه دهندگان برای کار در این فریم ورک نیز وجود ندارد.

no avatar
mozhgan amiri