پنل مشتریان
  • عضویت در سایت
  • یا
  • ورود به اکانت کاربری
۰۹۰۳۲۰۹۲۱۳۲

معرفی فریم ورک Ruby on Rails

Ruby on Rails یک  فریم ورک در زبان برنامه نویسی Ruby هست که با سرعت و انعطاف  پذیری خودش ،همچنان یکی از گزینه های محبوب برنامه نویسان است .

اگر یادتان باشد php که تقریبا سال ۱۹۹۷ به وجود آمد . تقریبا بعد از ۵ سال تونست خودش رو نشون بده و برنامه نویسان زیادی رو به سمت خودش جذب کند به نظر میاد همچین اتفاقی RoR یا Ruby on Rails نیز در حال رخ دادن است . و تا مدتی دیگر تعداد برنامه نویسان این فریم ورک زیاد خواهد شد .این فریم ورک در سال ۲۰۰۴ رسما  وارد دنیای طراحی سایت شده است . الگوی طراحی برنامه های این فریم ورک نیز MVC یا Model View Controller است .

با ما همراه باشد تا این فریم ورک رو معرفی کنیم .

Ruby یک زبان برنامه نویسی ککه در سال ۱۹۹۵ ایجاد شده که شی گرا بوده و و syntax خیلی خوبی داشته و شاید بتوان یکی از دلایلی که امروزه مورد توجه برنامه نویسان قرار گرفته همین سینتکس بسیار عالیش است .

از طرفی دیگر Rail خود یک فریم ورکه که با زبان Ruby نوشته شده ین فریم ورک رایگان بوده ضمن اینکه متن باز نیز است شما میتونید هرجور که میخواید متناسب با سلیقه و هدف خود از اون استفاده کنید این فریم ورک در سال ۲۰۰۳ نوشته شده و در سال ۲۰۰۴ به صورت رایگان منتشر شد .

 

 

ویژگی ها ی فریم ورک Ruby on Rails

 

۱. قابلیت DRY Code یا Dont’Repeat Yourfself

فرض کنید یک function در برنامه نویسی پرکاربرد هست و شما مدام به اون احتیاج دارید که در برنامه نویسی قرار دهید . شاید بهترین روش این بئده که اونو copy کنید و هرجا احتیاج دارید   past کنید ولی این قابلیت به شما اجازه که مدام کد یا function  خود را بازنویسی کنید  و دیگه نیاز نیس برنامه نویس یا توسعه دهنده مدام کدها یا function  ها و copy,past کنید .

Ruby on Rails به شما میگه که DRY code بنویس که هر کجا لازم باشه ، Ruby on Rails اون رو از پایگاه داده فرخوانی کنه .

پس با Ruby on Rails کافیه که یه بار کدهارو بنویسید و بقیشو بسپارید به DRY code .

 

۲٫ قابلیت coc یا (convention over configuration)

این قابلیت به معنای “قرارداد در ترکیب” است به این معنی که Ruby on Rails در داخل خودش یک سری کدها را به صورت قراردادی دارد مگر اینکه هر جا که لازم باشد یا خودمون بخواهیم ، میتونیم اون کدارو طبق سلیقه یا هدفی که داریم ، تغییر دهیم .

 

۳٫ کدنویسی کمتر

وقتی که شما از دو قابلیتی که در بالا گفتیم در Ruby on Rails استفاده کنید حجم کدنویسی شما کم  میشه یعنی اینکه میشه کدارو به صورت واضح تری نوشته و استفاده کرد حتی خطاهایی هم که در بین کدهایی که نوشتید ، کمتر صورت خواهد گرف پون عمده کدنویسی شما ، به عهده فریم ورک خواهد بودد .

۴٫ سرعت بالا

امروزه یکی از نکات و دلایلی که باعث میشه شما از یک فریم ورک برای طراحی برنامه خود استفاده کنید فاکتور سرعت است .

اگه شما از قابلیت DRY code و coc استفاده کنید باعث میشه سرعت قابل توجهی رو برای توسعه و طراحی برنامه خود استفاده کنید .

برچسب‌ها:

درباره zohre

zohre

درباره نویسنده zohre

دیدگاه های شما

ما به شما گوش میکنیم!

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.

کانال تلگرام ما
Copyright © 2017 WwW.TOoLeK.Ir, Allrights Reserved.
Design & Coding With by Toolek