کاهش حجم تصاویر در ورد پرس با افزونه optimus | تولک

کاهش حجم تصاویر در ورد پرس با افزونه optimus

0
  • toolek
  • 0
  • 25 آذر 1398
کاهش حجم تصاویر در ورد پرس با افزونه optimus

کاهش حجم تصاویر در ورد پرس یکی از مهم ترین گام ها در سئو و بهینه سازی ورد پرس و همچنین افزایش سرعت وردپرس است.

در این مقاله قصد داریم افزونه ای معرفی کنیم که با استفاده از اون تا قادر به کاهش حجم تصاویر در وردپرس باشید و سایت خود را از نطر رسانه های تصویری برای موتورهای جست و جو بهینه کنید . همچنین این کار برای کاربران سایت هم مناسبه چون حجم صفحات کاهش پیدا میکنه و سرعت بارگذاری بالا میره.

برای بهینه سازی حجم تصاویر در ورد پرس افزونه های زیادی وجود دارد که ما در این مقاله افزونه optimus رو معرفی میکنیم که با این نام در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون توانسته است تا بیش از ۵۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۲ را ازآن خود کند .
نصب و فعال سازی

بعد از نصب و فعالسازی افزونه مشابه تصویر زیرمنوی optimus به بخش تنطیمات پنل وردپرس شما اضافه میشود .روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شوید .

 

همانطور در تصویر مشاهده میکنید تنظیمات افزونه را با توضیحات زیر سفارشی سازی کنید .

original images : با فعال کردن این گزینه تصاویر اصلی که در ورد پرس آپلود شده اند بهینه سازی نشده و صرفا تصاویر برش خورده بهینه خواهد شد .

image metadata : با فعال کردن این گزینه متادیتا تصاویر که مربوط به داده های تصویر میباشد از روی آن حذف شده و اطلاعات مربوط به آن قابل نمایش نیست .

webp files : یکی از قابلیت های ویژه این افزونه امکان تبدیل تصاویر به فرمت WEBP میباشد که اخیرا توسط گوگل معرفی شده است و با روند روبه رشدی که به خود گرفته است مطمئنا در آینده جای خود را به فرمت JPEG خواهد داد .

optimize during upload : اگر قصد دارید تا کلیه تصاویر جدیدی که با نصب این افزونه در سایت وردپرسی خود آپلود میکنید بهینه سازی شوند این گزینه را فعال کنید تا در هنگام آپلود تصویر نسخه بهینه سازی شده آن در رسانه وردپرس قرار گیرد .

نکته : یکی از کاستی های این افزونه اینه که فقط تصاویری که حجمشون کمتر از ۱۰۰ کیلوبایته رو بهینه سازی میکنه و برای تصاویر با حجم بیشتر لازمه تا نسخه تجاری آن را خریداری کنید .

در مقابل محدودیت حجم تصاویر قابلیت دیگری که این افزونه در اختیار شما قرار میدهد و هیچ افزونه ای تا به امروز به صورت رایگان آن را ارائه نکرده است این است که میتوانید تصاویر موجود را که از قبل نیز وجود دارند را به وسیله افزونه optimus بهینه سازی کنید .

برای این منظور مشابه تصویر بالا گزینه optimus bulk optimizer که با کادر مشخص شده است کلیک کنید تا به صفحه زیر هدایت شوید .

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید تعداد تصاویر موجود در رسانه وردپرس برای شما نمایش داده خواهد شد که با کلیک بر روی دکمه optimize all image میتوانید تا آنها را بهینه کنید .

با توجه به تعداد تصاویر موجود در سایت شما این کار ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

no avatar
toolek
شرکت عصر پیشرو سیستم افق ماندگار (تولک) در سال 1396 با هدف تولید و انتشار محتوای با کیفیت آموزشی و همچنین آشنایی جامعه با فضای کسب و کار در فضای مجازی ایجاد شده و امید داریم بتوانیم با راه کارهای نوین و استفاده از پتانسیل فضای مجازی ایجاد فرصت کنیم برای افرادی که خواهان پیشرفت خود و کشورشان هستند. ما کمک کردن به فضای کسب و کار مجازی را رسالت خودمان می دانیم و تمام استعداد ,ذوق و تخصص خود را وقف ایده های نو در کشور میکنیم.به امید روزهای خوب...