تکنولوژی های جدید توسعه صفحات وب در سال 2020 | تولک

تکنولوژی های جدید توسعه صفحات وب در سال 2020

1
  • mozhgan amiri
  • 0
  • 23 فروردین 1399
تکنولوژی های جدید توسعه صفحات وب در سال 2020

مقدمه

امروزه استفاده از وبسایت برای کسب و کارها، امری اختیاری نبوده و تمامی کسب و کارها برای جا نماندن از رقبا، به داشتن یک وبسایت نیاز دارند. درست است که شبکه‌های اجتماعی نیز برای تبلیغ کسب و کار در دسترس هستند، اما یک وبسایت اختصاصی می‌تواند سبب بالا رفتن وجهه کسب و کارتان شود. در این مطلب قرار است به جدیدترین تکنولوژی‌های طراحی سایت اشاره کنیم تا هنگام انتخاب گزینه‌های بیشتری پیش‌رو داشته باشید.

هوش مصنوعی

تکنولوژی‌های های جدید طراحی و کدنویسی سایت در سال 2020

تکنولوژی‌های های جدید طراحی و کدنویسی سایت در سال 2020

بسیاری از سازمان‌ها هوش مصنوعی را در استراتژی تحول دیجیتالی خود گنجانده‌اند و هیچ نشانه‌ای از کند شدن آن وجود ندارد. به تازگی برنامه تلفن همراهی توسعه یافته است که به شما امکان می‌دهد علائم را بررسی کنید، با پزشکان مشورت کرده و به سوابق درمانی خود دسترسی پیدا کنید. این برنامه از یک تیم حرفه‌ای شامل پزشکان و دانشمندان ساخته شده است و با ترکیبی از فناوی هوش مصنوعی و مشاوره واقعی چهره به چهره، از سایر برنامه‌های سلامتی آنلاین سبقت گرفته است.

همچنین برندهای وجود دارند که در حال حاضر سال‌ها است از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. برای مثال استارباکس که از نظر سود و شهرت برند در جایگاه خوبی قرار دارند. استارباکس با استفاده از یک برنامه تلفن همراه، تجربه‌های شخصی شده را به سمت مشتریان هدایت می‌کند. اکنون آنها در حال استفاده از این تجریبات هستند، تا تجربه‌های خرید از داخل خودرو را بهبود بخشند. (نحوه خرید از داخل خودرو به این صورت است که افراد بدون خارج شدن از خودرو خود چیزی را سفارش داده و دریافت می‌کنند.)

همچنین این امکان وجود دارد تا از هوش مصنوعی برای تحلیل و درک رفتار بازدید کنندگان سایت خود استفاده کنید.

زبان‌های برنامه نویسی

صدها زبان برنامه نویسی برای انتخاب وجود دارند، اما لازم نیست تمام آنها را یاد بگیرید. تعداد کمی زبان پیشرو وجود دارد که می‌توانید روی آنها تمرکز کنید. زبان‌های قدیمی مانند C دارای مشتقات جدیدتری در C# و جاوا هستند که از ابزار و ویژگی‌های جدیدتری برخوردارند و می‌توانند به شما در تولیدی بهتر و یادگیری سریع‌تر کمک کنند.

برای کاربردهای هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و همچنین توسعه وب، پایتون به یک زبان استاندارد تبدیل شده است. این زبان به طور گسترده مستندسازی شده است زیرا مدت زیادی است که از آن استفاده می‌شود. پایتون جزو جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت است.

جاوا اسکریپت بدون تردید، مبنایی برای توسعه فرانت-اند است و پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در جهان برای توسعه برنامه‌های وب است. در واقع جاوا اسکریپت در 95 درصد کل وبسایت‌ها استفاده می‌شود. برای استفاده از جاوا اسکریپت، باید کاملا به آن مسلط باشید.

به علاوه Golang گوگل همچنان در حال ساخت محصولات موثرتر است. Golang یک زبان برنامه نویسی منبع باز است که توسط گوگل پشتیبانی می‌شود و همه می‌توانند از آن برای ساخت یک وبسایت استفاده کنند. اگر هنوز آن را ندیده‌اید، بهتر است آن را چک کنید؛ زیرا جزوی از جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت است.

فریم ورک‌ها

تکنولوژی های جدید توسعه صفحات وب در سال 2020

تکنولوژی های جدید توسعه صفحات وب در سال 2020

فریم ورک جاوا اسکریپت

یک فریم ورک جدید بیازموید یا بر روی آنچه که معتقدید بهترین است، پافشاری کنید؛ که احتمالا انتخابتان React یا Vue است. React و Vue دیگر جدید نیستند اما بسیاری از ویژگی‌ها و روش‌های جدید وجود دارد که برای آنها به وجود آمده است مانند React Hooks و استفاده از typescript که بیشتر نوعی ساختاریافته و شی گرا از جاوا اسکریپت است.

همچنین باید چارچوبی را که مدیریت React و Vue برای تولید سایت‌های استاتیک یا سمت سرور به کار می‌رود را بررسی کنید: Next.js برای React و Nuxt برای Vue. یک فریم ورک جدید مبتنی بر React برای تولید سایت‌های Static وجود دارد که دنیای توسعه وب را با GatsbyJs می‌گیرد. Agility CMS اخیرا افزونه‌ای برای GatsbyJS منتشر کرده است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از Agility CMS به عنوان سیستم تولید محتوا، به صورت رایگان یک وبسایت را فعال کرده و سریعا راه اندازی کنید.

همچنین جدیدترین نکنولوژی های سایت را می توانید تولک فرا بگیرید. آموزش های پشنهادی ما به شما آموزش vue js و آموزش لاراول است.لاراول 7 هم یکی از بروزترین آموزش های ماست شما در آموزش لاراول 7 جدیدترین ویژگی های این فریم ورک را یاد خواهید گرفت

کتابخانه‌ها و فریم ورک‌های CSS

با کمک این کتابخانه‌های CSS به دنبال راه‌هایی برای پیشرفت سریع در توسعه فرانت-اند خود باشید. این کار در درازمدت برای شما سودی قابل توجه به همراه خواهد داشت. Bulma و Tailwinds راه‌های عالی‌ای برای سرعت بخشیدن به روند طراحی فرانت-اند شما هستند زیرا ایده‌های لی‌اوت و کامپوننت‌های از پیش تعریف شده کاملی را ارائه می‌دهند.

همچنین Bootstrap را در نظر داشته باشید که یک بستر برای ساخت وبسایت یا برنامه‌های مبتنی بر وب است. ممکن است برای برخی افراد دلهره آور باشد اما ارزش بررسی را دارد. آشنایی با نحوه عملکرد بسیاری از برنامه‌های وب مبتنی بر Bootstrap مفید است.

کامپوننت‌های وب

این یک فناوری جدید است و جزیی از جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت که به سرعت در حال حرکت است و به طور بالقوه می‌تواند طرز فکر ما درباره فناوری‌های وب قابل استفاده مجدد را بازنویسی کند. کامپوننت‌های وب مجموعه‌ای از APIهای بستر وب است که به شما امکان می‌دهد تگ‌های HTML سفارشی، قابل استفاده مجدد و کپسوله شده را برای استفاده در صفحات وب و برنامه‌های وب ایجاد کنید. اگر با کامپوننت‌های کتابخانه‌ای مانند React، یا Angular آشنا هستید، کامپوننت‌های وب نیز شبیه آنها هستند.

میزبانی وبسایت استاتیک

Netlify و JAMstack نوع خاصی از میزبانی هستند که در توسعه وب بسیار محبوب شده‌اند و به نظر نمی‌رسد که در سال 2020 محبوبیت آنها متوقف شود. Netlify یک شرکت زیربنای میزبانی وب و تکنولوژی اتوماسیون بوده که در سن فرانسیسکو مستقر است. جالب اینجاست که JAMstack در ابتدا توسط بنیانگذار شرکت پدید آمد. JAMstack میزبانی وب و اتوماسیون نسل بعدی را فراهم می‌کند که بسیار مقرون به صرفه است. آنها همچنین زیرساخت‌های میزبانی وب را برای سایت‌های JAMstack ارائه می‌دهند.

JAMstack به دلیل نیاز وبسایت‌ها برای سریع بودن، به ویژه در کارایی، به وجود آمد. توسعه دهندگان همچنین متوجه شدند که برای آنها سریع‌تر بود با JAmstack کار توسعه را انجام دهند و این یک امتیاز عالی بود.

تحول دیجیتالی: حرکت از CMS سنتی به سمت Headless CMS

وقتی نوبت به انتخاب می‌رسد، امروزه انتظارات از همیشه بیشتر است. تحول دیجیتال می‌تواند به عنوان یک شگفتی سریع اتفاق بیفتد و این امر برای کسانی که آمادگی لازم را ندارند، می‌تواند دلهره آور باشد. منتظر چه هستید؟ با داشتن Headless CMS مزایای بیشتری کسب می‌کنید، شما می‌توانید از Headless CMS برای مدتی طولانی استفاده کنید که می‌تواند از طریق دستگاه‌های مختلف با سیستم عامل‌های مختلف یکپارچه شده و محتوای سفارشی یا دائمی ایجاد کند. Headless CMS در حال تبدیل شدن به روش اصلی برای ارائه محتوا است و سازمان‌ها در حال فاصله گرفتن از CMS سنتی هستند.

تطبیق پذیری

آیا تاکنون وبسایتی را در تلفن همراه خود مشاهده کرده‌اید که به نظر نازیبا می‌رسد و یا همه چیز در جای اشتباه خود قرار گرفته‌اند؟ بسیاری از مردم تمایلی به مشاهده مجدد چنین وبسایت‌هایی نداشته و دیگر به آن سر نمی‌زنند. آمار پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2022 میزان ترافیک داده‌های تلفن همراه در سراسر جهان با نرخ رشد سالانه 46 درصد به 77.5 اگزابایت در ماه برسد.

به همین دلیل است که Headless CMS رویایی برای توسعه دهندگان است. با داشتن Headless CMS وبسایت شما می‌تواند با هر دستگاه دیجیتالی سازگار شده و محتوای شما زیبا و درست به نظر خواهد رسید. توسعه دهندگان می‌توانند با استفاده از هر زبان برنامه نویسی با ابزار مورد علاقه، فریم ورک‌ها و فرآیندهای توسعه خود همچنان به ساخت وبسایت یا برنامه‌های تلفن همراه بپردازند در حالی که هنوز هم اجازه کنترل کامل بر روی چرخه عمر اپلیکیشن را بدون مواجه شدن با کدهای CMS خواهند داشت.

اپلیکیشن‌های تک صفحه‌ای (SPA)

برنامه تک صفحه‌ای، یک برنامه وب یا یک وبسایت است که با بازنویسی صفحه پویا به جای بارگذاری کل صفحات جدید از سرور، با کاربر در تعامل خواهد بود. این روش از قطع ارتباط کاربر بین صفحات متوالی جلوگیری می‌کند. SPA بازدیدکنندگان را از هدایت مشکل و منوهای چرخشی جدا کرده و با هر دستگاهی سازگار خواهد شد.

ربات‌های چت

از هوش مصنوعی و omnichannel برای ایجاد ربات‌های چت استفاده می‌شود. ربات‌های چت در درجه اول برای ارائه خدمات به مشتریان و در فرایندهای خودکار سازی، به ویژه در بازاریابی و تجزیه و تحلیل استفاده می‌شود. نیاز به استفاده از ربات‌های چت در سال 2020 خیلی گسترده‌ خواهد شد.

در حال حاضر، می‌توان مشاهده کرد که ربات‌های چت و دستیارهای مجازی (مانند آمازون، الکسا، مایکروسافت کورتانا و اپل سری) و ربات‌های پست صوتی به مشاغل کوچک و همچنین شرکت‌های بزرگ کمک کرده‌اند تا با تعاملات اجتماعی درگیر شده و آنها را دگرگون کنند.

به طور معمول یک ربات چت با یک شخص واقعی ارتباط برقرار می‌کند اما برخی می‌گویند برنامه‌هایی در حال توسعه هستند که در آنها دو ربات چت قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر خواهند بود.

این تحول به omnichannel اجازه داده است تا با استفاده از تمامی دستگاه‌های دیجیتالی، تجربه دیحیتالی مشتری را بسازد و از هماهنگی بین چت، صدا، پیام رسانی و برنامه‌های وب اطمینان حاصل کند. شما به عنوان یک توسعه دهنده قطعا باید ربات‌های چت و سایر ویژگی‌های هوش مصنوعی را در پروژه‌های خودبرای سال 2020 ادغام کنید.

اپلیکیشن‌های وب مترقی (PWA)

اپلیکیشن‌های وب مترقی، سهولت در توسعه را ارائه می‌کنند و وب سایت هایی هستند که مانند یک برنامه به نظر می‌رسند و احساس می‌شوند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند به تمامی اطلاعات و توانایی‌ها بدون دانلود اپلیکیشن موبایل دسترسی داشته باشند. در عوض PWA از تکنولوژی‌های مدرن وب استفاده می‌کند تا به کاربران تجربه‌های مشابه اپلیکیشن را درست در مرورگرهایشان ارائه دهد.

این نوع از برنامه‌ها در فضای توسعه شتاب بیشتری می‌گیرند؛ زیرا می‌توانند به صورت آفلاین هم مورد استفاده قرار گیرند و می‌توانند محتوا را با چند دستگاه همگام کنند.

وب اسمبلی

وب اسمبلی یا WASM، یک قالب باینری سریع و کوچک و جزو جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت است  که نوید عملکرد تقریبا بومی برای برنامه‌های وب را می‌دهد. وب اسمبلی طراحی شده است که یک هدف تلفیقی برای هر زبان باشد. جاوا اسکریپت نیز یکی از آنها است. اگرچه بسیاری از توسعه دهندگان فکر می‌کنند وب اسمبلی در تلاش است جاوا اسکریپت را جایگزین کند، واقعیت آن است که باید وب اسمبلی را به عنوان بهترین دوست جاوا اسکریپت بشناسید.

توسعه دهندگان هنگام نوشتن برنامه‌های سمت کلاینت برای وب و جهت ساخت برنامه‌های وب با سرعت بالا به زبان دلخواه، از وب اسمبلی استفاده می‌کنند. چند موردی که در آن از وب اسمبلی استفاده می‌کنند عبارتند از: موسیقی، بازی، پخش، ویرایش ویدیو و برنامه‌های CAD است. شاید این نسل بعدی جاوا اسکریپت در سال 2020 باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله به جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت پرداختیم. امیدواریم که با خواندن آن پاسخ سوالات خود را گرفته باشید. لازم به ذکر است که بررسی آخرین تکنولوژی‌ها همیشه به علت پیشرفت سریع کار سختی است. با این حال استفاده از تکنولوژی‌های جدید سبب می‌شود کاربران خود را راضی نگه داشته و رتبه بندی برنامه‌های وب خود را بهبود بخشید. همچنین می‌توانید بازارهای جدیدی برای کسب و کار خود دست و پا کنید!

طی چند سال آینده جستجوی صوتی موقعیت‌های خود را تقویت می‌کند و ارائه دهندگان خدمت را مجبور می‌کند تا با واقعیت جدید سازگار شوند. با نزدیک شدن عاقلانه به آن، می‌توانید جزو اولین شرکت‌هایی باشید که از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند. به طور کلی هر تکنولوژی و ترند جدید در سال 2020 باید مورد توجه شما باشد. برخی از آنها تا دهه آینده ادامه خواهند یافت و برخی دیگر در عرض چند ماه به یک قاعده تبدیل می‌شوند. بنابراین در اسرع وقت اجرای آنها را شروع کنید! همچنین اگر فکر می‌کنید موارد دیگری هستند که باید به این لیست اضافه شوند، حتما نظر خود را برایمان بنویسید.

no avatar
mozhgan amiri