مروری اجمالی به فریم ورک php برای توسعه دهندگان | تولک

مروری اجمالی به فریم ورک php برای توسعه دهندگان

0
  • toolek
  • 0
  • 24 آذر 1398

مروری اجمالی به فریم ورک php برای توسعه دهندگان

php یک زبان قدرتمندیه که به ما این اجازه رو میده تا نرم افزار های گسترده وب را توسعه دهیم. شاید دلیل اینکه شما این مقاله رو مطالعه میکنید این است که کنجکاو هستید کدام فریم ورک را انتخاب کنید،در ادامه بیشتر آشنا میشوید و امیدوارم مسیر درستی را انتخاب کنید. فریم ورک php یک پلتفرم اساسی هست که چارچوب و ساختاری رو فراهم میکنه برای برنامه نویس و بدون چارچوب نرم افزار های کاربردی بسیار مشکل میشود. همچنین شما باید اتصال بین پایگاه داده خود و هر برنامه ای که از ابتدا توسعه میدهید ایجاد کنید،که در همین حال با استفاده از یک فریم ورک php این ارتباط را تضمین میکند.

چگونگی انتخاب یک فریم ورک؟
در این مقاله ما به سه فریم ورک محبوب php نگاه میکنیم و با هم برسی خواهیم کرد که بهترین گزینه برای شما کدام است.

laravel
لاراول به عنوان فریم ورک php برای صنعتگران وب و یکی از محبوب ترین فریم ورک در بین فریم ورک های دیگر شناخته میشود.
سازمان دهی فایل ها
معماری MVC
قابلیت های بارگیری با استفاده از روش های پویا
بسته های بسیار قوی رمزگذاری شده
یادگیری بسیار آسان
از نظر سرعت و کلاس ها ضعف های زیادی دارد.
پشتیبانی لاراول به گستردگی رقیبای قدرتمند خود نیست که باعث میشه از سرعت اتمام پروژه کاسته بشه.
لاراول از ابزار های مسیر یابی معکوس استفاده میکنه که این روش برای برنامه نویسان مبتدی و متوسط پیچیده خواهد بود.
yii
مناسب برای تولید و توسعه اپلیکیشن در زمان کم/کوتاه.
یک فریم ورک امن و با کارایی بسیار بالا در برنامه های توسعه وب است.
yii یکی از سریع ترین فریم ورک های php است.
پشتیبانی از jquery
پشتیبانی از ajax
فریم ورک yii دارای سیستم cache بسیار قوی مجهز است.
مدیریت خطا ها
از کش بسیار قوی پشتیبانی میکند.

symfony
دارای یک کتابخانه است که از کلاس های مختلف نوشته شده،اجزای مفید و ابزار عالی برای ایجاد برنامه های کاربردی وب فراهم کرده است.
عملکرد بالا با توجه به ذخیره سازی کد.
پایدار.
به خوبی پشتیبانی شده است.
بیشترین تعداد بسته های نرم افزار را در بین فریم ورک های دیگر دارد.
انعطاف پذیری بالا در پیاده سازی.
قابلیت ها و امکانات فراوانی را دارا است.

نتیجه گیری
Laravel : یک فریم ورک نسبتا جدید PHP است،این چارچوب محبوب ترین فریم ورک در میان توسعه دهندگان است. لاراول دارای یک اکوسیستم عظیم با یک پلت فرم میزبانی وب و راه اندازی مجدد است،ویژگی های بسیاری دارد Laravel دارای موتور قالب بندی به نام Blade است که وظایفی را که شما اغلب باید انجام دهید،مانند تأیید اعتبار،جلسات،صف بندی،ذخیره سازی و مسیریابی انجام دهید را مدیریت میکند.

yii : اگر از این فریم ورک استفاده کنید عملکرد سایت خود را تقویت می کنید،زیرا آن سریعتر از سایر فریم ورک های دیگر php است، (به دلیل استفاده گسترده از روش بارگذاری تنبل)،صرفا شی گرا است و بر پایه مفهوم کدگذاری DRY (Do not Repeat Yourself) است و با jQuery مجتمع شده است و با مجموعه ای از ویژگی های فعال AJAX همراه است و آن را یک ابزار ساده برای استفاده از Skinning و Themeing می سازد.همچنین دارای یک ژنرال قدرتمند کلاس کد به نام Gii است که برنامه نویسی شی گرا و نمونه سازی سریع را تسهیل می بخشد و رابط کاربری مبتنی بر وب را فراهم می کند که به شما امکان می دهد تا به طور تعاملی کد مورد نیاز خود را تولید کنید.

Symfony : در حال حاضر بسیار پایدار،با کارایی بالا،به خوبی مستند شده و تبلیغ شده است.و دارای فریم ورک فوق العاده ای میباشد و با توجه به ثبات در یک جهت بسیار حرفه ای نوشته شده است.این اسناد و مدارک گسترده است.

no avatar
toolek
شرکت عصر پیشرو سیستم افق ماندگار (تولک) در سال 1396 با هدف تولید و انتشار محتوای با کیفیت آموزشی و همچنین آشنایی جامعه با فضای کسب و کار در فضای مجازی ایجاد شده و امید داریم بتوانیم با راه کارهای نوین و استفاده از پتانسیل فضای مجازی ایجاد فرصت کنیم برای افرادی که خواهان پیشرفت خود و کشورشان هستند. ما کمک کردن به فضای کسب و کار مجازی را رسالت خودمان می دانیم و تمام استعداد ,ذوق و تخصص خود را وقف ایده های نو در کشور میکنیم.به امید روزهای خوب...