چرا php این همه محبوب است؟معرفی مزایای زبان php | تولک

چرا php این همه محبوب است؟معرفی مزایای زبان php

0
  • mozhgan amiri
  • 0
  • 30 فروردین 1399
چرا php این همه محبوب است؟معرفی مزایای زبان php

آموزش php

php به عنوان یک زبان برنامه نویسی سمت سرور شناخته می‌شود و عمدتا برای توسعه وبسایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فریم ورک‌های php کار توسعه وب را آسان‌تر می‌کنند؛ این فریم ورک‌ها سبب می‌شوند بتوانید از همان کد استفاده مجدد کرده و نیازی به نوشتن کد طولانی و پیچیده نیست. فریم ورک‌های php عمدتا منبع باز بوده و به راحتی قابل استفاده هستند. آموزش php به علت برخورداری این زبان از مزیت‌های فراوان، محبوبیت بسیار بالایی میان برنامه نویسان تازه کار و باتجربه دارد. در ادامه می‌توانید تمامی مزایای این زبان را بخوانید.

منبع باز

php منبع باز و رایگان است و به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا خیلی سریع آن را برای استفاده نصب کنند. فریم ورک‌های php زیادی وجود دارند و توسعه دهنده می‌تواند هریک از آنها را برای کار انتخاب کند. تمام آن ویژگی‌ها و ابزارها برای آن فریم ورک به راحتی در اختیار توسعه دهنده قرار می‌گیرند. همچنین ارائه ابزارها و سایر ویژگی‌ها، امکان توسعه وب سریع‌تر خواهد بود.

پلتفرم مستقل

php عمدتا توسط همه سیستم عامل‌ها مانند ویندوز، یونیکس، لینوکس و… پشتیبانی می‌شود؛ در واقع برنامه‌های وب توسعه یافته مبتنی بر php را می‌توان به راحتی بر روی هر پلتفرمی اجرا کرد. همچنین می‌توان آن را با دیگر زبان‌های برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی به راحتی ادغام کرد و نیازی به توسعه مجدد نیز نخواهد بود. این امر به صرفه جویی در هزینه و زمان کمک زیادی می‌کند.

ساده و آسان

php زبانی ساده برای یادگیری و کدنویسی است. بنابراین آموزش php محبوبیت بالایی دارد و می‌توان آن را در عرض مدت کوتاهی یاد گرفت. کد این برنامه معمولا بسیار سازمان یافته و مرتب است و به ویژه توسعه دهندگان تازه کار از این مزیت بهره زیادی خواهند برد.

عملکردهای دستورالعمل php را می‌توان به راحتی یاد گرفت و درک کرد. افرادی که زبان‌های برنامه نویسی دیگر را می‌دانند، به راحتی می‌توانند بر روی php نیز کار کنند. بنابراین می‌توان اینطور گفت که یادگیری ساده است، زیرا منحنی یادگیری آن زیاد نبوده و نحو ساده و قابل استفاده است.

پایگاه داده

php به راحتی با بانک اطلاعاتی در ارتباط است و ارتباط را با بانک اطلاعاتی ایمن می‌کند. این زبان یک ماژول داخلی دارد که برای اتصال به بانک اطلاعاتی به راحتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنامه‌های وب زیادی وجود دارند که به زبان برنامه نویسی قوی به همراه یک سیستم مدیریت پایگاه داده مناسب نیاز دارند. php و اتصال آن به پایگاه داده، نیازهای توسعه برنامه‌های وب را حل می‌کند. همچنین زمان اتصال به سیستم پایگاه داده نیز کاهش می‌یابد؛ به علاوه چندین پایگاه می‌توانند با php یکپارچه شوند. همچنین لازم به ذکر است که تعداد بسیار زیادی از بانک‌های اطلاعاتی توسط php پشتیبانی می‌شوند.

سریع

Php به عنوان سریع‌ترین زبان برنامه نویسی در مقایسه با زبان‌های دیگر شناخته شده است. برنامه‌های php را می‌توان به راحتی در سرعت کند اینترنت و داده بارگذاری کرد. سایر برنامه‌ها برای اتصال به پایگاه داده و واکشی داده‌ها پس از اجرای کوئری‌های خاص، زمان زیادی را می‌گیرند.

php با این مشکل روبرو نیست و وبسایت را بسیار آسان و سریع بارگذاری می‌کند. سرعت بالای php سبب می‌شود بسیاری از توسعه دهندگان از این زبان برای توسعه برنامه‌های وب استفاده کنند و آموزش php محبوبیت زیادی داشته باشد.

 نگهداری

فریم ورک php عمدتا برای آسان‌تر کردن توسعه وب و نگهداری کد به صورت اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. معماری MVC در فریم ورک php کمک می‌کند تا کد به سادگی نگهداری و استفاده شود.

پشتیبانی

php از پشتیبانی و اجتماع آنلاین بسیار خوبی برخوردار است که به توسعه دهندگان تازه کار کمک می‌کند تا به سادگی کد بنویسند و وب اپلیکیشن را توسعه دهند. مستندات ارائه شده در سایت رسمی به استفاده از ویژگی‌های مختلف php و فریم ورک آن کمک می‌کند. جدیدترین به روز رسانی‌ها توسط php به موقع منتشر می‌شود تا توسعه دهنده بتواند برنامه‌های مبتنی بر وب بهتری را توسعه دهد. بدیهی است که با توجه به گستردگی منابع مربوط به php در اینترنت، آموزش php را نیز می‌توانید به راحتی بیابید.

آزمایش کردن

برنامه‌های کاربردی وب مبتنی بر php را می‌توان به راحتی آزمایش کرد. php این امکان را به شما می‌دهد تا تست را به سرعت و به سادگی انجام دهید. برای برنامه‌های مبتنی بر وب، توسعه دهندگان نیازی به نوشتن کد اضافی ندارند؛ زیرا فریم ورک‌های php به خودکار سازی کارهای مختلف کمک می‌کنند.

امنیت

ویژگی‌های داخلی و ابزارهای فریم ورک‌های php کار محافظت برنامه کاربردی از حملات خارجی و تهدیدهای امنیتی را ساده‌تر می‌کنند. تهدیدات امنیتی شامل دستکاری داده‌ها، جعل و موارد دیگر خواهد بود. بنابراین با توجه به امنیت بالای این زبان، آموزش php می‌تواند گزینه خوبی برای برنامه نویسان باشد.

پایدار

php همچنین نسبت به سایر زبان‌های برنامه نویسی پایدار است. از آنجایی که مدت زیادی است php وجود دارد، توسعه دهندگان بر روی آن کار کرده‌اند تا کار برنامه نویسان را در زمینه توسعه برنامه‌های مبتنی بر وب php آسان کنند. آنها مشکلات و باگ‌ها را در طول زمان برای نسخه‌های مختلف php برطرف کرده و آن را بسیار پایدار کرده‌اند.

چرا آموزش php مهم است؟

php مزایای زیادی دارد که به برخی از آنها در این مطلب اشاره شد. البته این زبان معایبی نیز دارد اما هنوز هم از سایر زبان‌های برنامه نویسی بهتر است. از این زبان خیلی زیاد استفاده می‌شود و افراد زیادی برای ایجاد انواع برنامه‌های مبتنی بر وب از این زبان برنامه نویسی استفاده می‌کنند.

یکی از مزیت‌های مهم php که سبب استفاده بالا از آن شده است، منبع باز بودن آن و ویژگی‌های خوب زیادش است. استفاده از این زبان هزینه‌ای ندارد و همچنین این زبان قادر به توسعه برای برنامه‌های سفارشی بوده و با دیگر زبان‌های برنامه نویسی یکپارچه است. از دیگر مزایای این زبان می‌توان به سازگاری با سرورهایی مانند IIS و APACHE اشاره کرد.

بنابراین زبان php می‌تواند یک گزینه بسیار عالی باشد و اگر شما قصد آغاز کار برنامه نویسی را دارید، می‌توانید آموزش php را طی کرده و کارتان را شروع کنید. همچنین اگر در حال حاضر نیز برنامه نویس هستید، یادگیری این زبان می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد و سبب ایجاد فرصت‌های جدید شغلی شود.

no avatar
mozhgan amiri