پنل مشتریان
  • عضویت در سایت
  • یا
  • ورود به اکانت کاربری
۰۹۰۳۲۰۹۲۱۳۲

Angular js چیست؟

انگولار جی اس

معرفی انگولار

انگولار جی اس یکی از نسخه های توسعه یافته زبان های اسکریپتی است که در سال ۲۰۰۹ توسط میسکو هوری و آدام آبرونز تولید شده و بعد توسط گوگل توسعه داده شده .انگولار جی اس یک فریم ورک ساخت یافته برای ساخت وب اپلیکیشن های پویا می باشد . این  فریم ورک به صورت کاملا رایگان بوده و ضمن اینکه به صورت متن باز ارائه شده است که می شود به راحتی مطابق با سلیقه ای که دارید از آن استفاده کرده و کد نویسی را انجام داد .

 

ویژگی های Angular js

 

-امکان اتصال داده به صورت دو طرفه:

یکی از خصوصیاتی که انگولار جی اس این است که بر پایه الگوی طراحی (MVC (model view controller نوشته شده است.

در واقع model کاری که انجام میدهد این است که اطلاعات و داده ها را از منابع بازیابی میکند و view نیز به عنوان یک نمایشگر به من و یا شما که مخاطب یک وب سایت هستیم  ، این اطلاعات را نشان می دهد که بسیار در رابط کاربری یا UI کاربردی است.

مسئله ای که اینجا وجود دارد این است که زمانه که شما تغییری را در model انجام میدهید باید در view  نیز تغییراتی را اعمال کنید . که این عمل در داده های زیاد میتواند بسیار وقت گیر باشد اما اگر از انگولار جی اس استتفاده کنید نباید نگران این موضوع باشید چون انگولار جی اس هر داده را به view مشخص مرتبط کرده و در هنگام تغییرات این view است که به صورت خودگار آپدیت میشود .

-دایرکتیو ها:

در انگولار جی اس هر جا حرف از سفارشی سازی و بکارگیری ابزار جدید است نام دایرکتیوها میدرخشد . چون دایرکتیوها همواره یکی از بخشهای هیجان انگیز انگولار جی اس بوده که میتوان به وسیله آنها ، عناصر و تگهای جدید را به نمایش گذاشته.

-dependency injection یا تزریق وابستگی:

فرض کنید در خانه خود نشسته اید و در حال تعمیر یک وسیله برقی هستید که ناگهان پیچی را گم میکنید .دوست داشتید یک سیستم وجود داشت که به جای دنبال کردن و پیدا کردن پیچ ، به آن سیستم دستور میدادید تا طبق تعریفی که قبلا برای آن داشتید به شما مشابه آن پیچ را تحویل بدهد .

حال بیایم در برنامه نویسی ، گاهی شما یک سری دستورها را قبلا تعریف میکنید اما در هنگام برنامه نویسی نیاز دارید که همان دستورات را به کار گرفته و برنامه خود را توسعه دهید ، اینجاست که خاصیت تزریق وابستگی خودش را نشان میدهد و باعث میشود علاوه بر صرفه جویی در زمانی که دارید ، خیلی راحت تر و سریع تر به دنبال اجرای دستورات خود باشید . در واقع شما در انگولار جی اس با تعریف یک سری مسائل یا دستورها ، این قابلیت را به برنامه نویسی خود میدهید که هرزمان که احتیاج به چیزی داشتید ، به شما بدهد یا به اصطلاح به شما تزریق کند البته به این شرط که شما قبلا این دستورات را اعلام کرده باشید .

-الگوهای template:

یکی از نکات مهمی که در طراحی وب وجود دارد ، بحث قالب ها است یعنی همان شکل کلی که از یک وبسایت مشاهده میکنیم . انگولار جی اس با ابزار های قدرتمند خود از جمله الگوی طراحی mvc ، دایرکتور ها و…توانسته است  به آسانی طراحی قالب رابر عهده داشته باشد .

آشنایی با ویژگی برنامه های تک صفحه ای یا single page application:

برای مـثال شما در سایت تولک برای رفتن از یک صفحه به صفحه دیگر، اصطلاحا صفحه مورد نظر را load میکنید اما در برنامه های تک صفحه ای دیگر نیاز به load نیست چون اگر بخواهید از یک صفحه به صفحه مورد نطر خود بروید دیگر نیاز نیست تا صفحه مورد نظر شما بارگذاری مجدد شود در ضمن صفحه مورد نظر شما بلافاصله با زدن دکمه های forward یا back به صفحه بعد یا قبل خودش میرود بدون اینکه صفحه مورد نظر بخواهد دوباره load شود و این کار باعث خواهد شد تا شما با سرعت بالاتری صفحات وب را مشاهده کنید .

امروزه یکی از علت های استفاده از انگولار جی اس توسعه و قدرتمند تر کردن برنامه های تک صفحه ای با SPA است لذا میتوان در پروژه های بزرگ و کوچک از فریم ورک انگولار جی اس استفاده بهینه را برد.

برچسب‌ها:

درباره zohre

zohre

درباره نویسنده zohre

دیدگاه های شما

ما به شما گوش میکنیم!

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.

کانال تلگرام ما
Copyright © 2017 WwW.TOoLeK.Ir, Allrights Reserved.
Design & Coding With by Toolek