۸ نکته طلایی برای انتخاب نام دامنه (Domain) مناسب | تولک

۸ نکته طلایی برای انتخاب نام دامنه (Domain) مناسب

0
  • toolek
  • 0
  • 24 آذر 1398

تصمیمی که شاید مجبور شوید مدت ها با آن زندگی کنید،تصمیم گیری برای نام دامنه (Domain name) وب سایت است.

احتمالا ایده هایی را در نظر دارید،اما در زمان ثبت دامنه چه چیزهایی را باید به خاطر داشته باشید؟یا از چه چیزهایی باید اجتناب کنید؟

امروز قصد داریم راجع به چگونگی انتخاب دامنه مناسب صحبت کنیم

شاید شما در حال راه اندازی کمپانی جدید یا برند جدیدی هستید،یا دارای برندی هستید و میخواهید برند خود را را بصورت آنلاین معرفی کنید،در این صورت شما نیاز به یک وبسایت دارید.

در جهان وب نام دامنه تاثیر بسزایی در میزان اعتبار وبسایت شما دارد. پس باید دقت لازم را هنگام انتخاب نام دامنه مناسب بکار ببرید.

با ما باشید تا به بررسی ۸ نکته مهم در انتخاب نام دامنه بپردازیم:

۱ – از کاراکترهای عجیب استفاده نکنید

از کاراکترهای که باعث سردرگمی مردم میشود استفاده نکنید نام تجاری آنلاین شما باید رند باشد و به سادگی به خاطر سپرده شود دارای اعداد و خط تیره نباشد به عنوان مثال هرگز اینگونه نام خود را انتخاب نکنید:

p30dowenload – soft98 – design-seo

۲ – قابل تلفظ باشد

نامی که انتخاب میکنید باید در عین رسمی بودن در دهان به خوبی بچرخد زیرا اکثر مردم اسم های رند را به خوبی در یادشان خواهند سپرد،مردم از تایپ کردن دامنه های کوتاه و منحصر به فرد بیشتر لذت می برند.

۳ – کوتاه کردن نام دامنه

نامی که برای برند تجاری یا دامین وب سایت انتخاب میکنید باید تا حد امکان از نظر تعداد کاراکتر کوتاه باشد تا از لحاظ نوشتاری مشکلی برای بازدیدکنندگان شما بوجود نیاورد.

۴ – حرکت بسوی com.

اگر قصد راه اندازی یک برند رسمی و بزرگ داری سعی کنید نام دامین خود را بر روی پسوند com. انتخاب کنید؛زیرا com. یک پسوند جهانی و شناخته است و خود به خود به نام برند شما اعتبار می بخشد.

۵- انتخاب یک نام ساده

یک نام ساده انتخاب کنید و سعی کنید نام دامنه خود را طوری انتخاب کنید که صورت واضح راجعه کار یا خدمات شما صحبت کند اما در عین حال ساده باشد.

۶ – می توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید

اگر حوزه کسب و کار شما دارای کلمات کلیدی خاص و پرجستجو در موتورهای جستجوست میتوانید از کلمات کلیدی در دامین خود استفاده کنید؛زیرا احتمال اینکه رتبه بهتری را در موتور های جستجو نسبت به سایت های دیگر کسب کنید بسیار زیاد است.

اگر کلمه کلیدی شما باعث بیش از حد شدن تعداد کاراکترهای دامین شما نمیشود،سعی کنید که آن را در دامین خود استفاده کنید به عنوان مثال کلمه ی shop یا buy را در نام دامنه خود بیاورید.

۷ – پرهیز از مخفف کردن تعداد کلمه

دامنه خود را مخفف نکنید.کلمه ای که برای دامین خود انتخاب میکنید باید دارای معنا و مفهوم بخصوصی باشد.هرگز اولین حروف چند کلمه را به عنوان نام دامین خود در نظر نگیرید.

۸ – به معنای پسوند سایت دقت کنید

هر کدام از پسوندها دارای معنی خاصی هستند سعی کنید آن را رعایت کنید.

پسوند com. برای سایت‌های تجاری و عمومی
پسوند net. برای شبکه‌ها
پسوند org. برای سازمان‌ها و ارگان‌ها
پسوند info. بانک های اطلاعاتی
پسوند name. نام شخص
پسوند mobi. برای موبایل و دستگاههای همراه
پسوند biz. تجارت
پسوند travel. مسافرت
پسوند ir. برای سایت های ایرانی
پسوند gov .ir. برای سایت‌های دولتی ایرانی
پسوند ac .ir. برای دانشگاه های ایرانی
پسوند co .ir. برای شرکت های ایرانی

فرآیند انتخاب نام دامین فرآیندیست که باید نهایت دقت خود را در انتخاب آن بکار ببرید مطمئن باشید انتخاب یک نام صحیح و خوب باعث خواهد شد که شما در کسب و کار خود موفق تر باشید. سعی کنید نامی انتخاب کنید که با آن بتوانید برندسازی کنید قطعا نام هایی که ویژگی های بالا را ندارند در برند سازی به مشکل خواهند خورد. به نام های کمپانی های بزرگ مثل گوگل و فیسبوک فکر کنید و از آن ها الگو بگیرید.

no avatar
toolek
شرکت عصر پیشرو سیستم افق ماندگار (تولک) در سال 1396 با هدف تولید و انتشار محتوای با کیفیت آموزشی و همچنین آشنایی جامعه با فضای کسب و کار در فضای مجازی ایجاد شده و امید داریم بتوانیم با راه کارهای نوین و استفاده از پتانسیل فضای مجازی ایجاد فرصت کنیم برای افرادی که خواهان پیشرفت خود و کشورشان هستند. ما کمک کردن به فضای کسب و کار مجازی را رسالت خودمان می دانیم و تمام استعداد ,ذوق و تخصص خود را وقف ایده های نو در کشور میکنیم.به امید روزهای خوب...